Pinstriping na skórzanej torebce, emalie 1-shot champain i bright red, pędzel Kafka #3.

Pinstriping:

Jeden z głównych nurtów Kustom Kulture, polegający na zdobieniu zarówno pojazdów (głównie motocykli i samochodów, rzadziej rowerów, desek surfingowych i deskorolek), jak i przedmiotów użytku codziennego wzorami tworzonymi z pasków. Pasy nakładane są ręcznie przy pomocy pędzla i emalii olejnych (rzadziej urethanowych).

Pinstriping najbardziej rozpowszechniony jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie przerabianie, indywidualizacja i zdobienie mają wieloletnią tradycję. Ze Stanów Zjednoczonych. rozprzestrzenił się na cały świat. Pinstriping może zostać wykorzystany do pokrycia rys, odprysków lakieru, niema konieczności pokrywania go warstwą ochronną więc naprawa drobnych uszkodzeń lakieru jest szybsza i tańsza, a i pojazd staje się jedyny w swoim rodzaju.

Jako ciekawostkę mogę dodać, że w fabryce Rolls-Royce'a pasy na samochodach malowane są ręcznie przez Marka Court'a, o którym możecie przeczytać tutaj, a że Polska przypadła mu do gustu, być może go kiedyś spotkacie;)

Moja przygoda z pinstripingiem zaczęła się w styczniu 2015 roku. Rok wcześniej widziałem na jakimś forum prace Richiego Chlaszczaka i zafascynowały mnie one na tyle, że zacząłem szukać, zdobywać informacje, oglądać filmy na youtubie i stronach tematycznych. Następnie zakupiłem puszkę białej farby i pędzel Mack serii 20 w rozmiarze 00 i zacząłem ćwiczyć. Tydzień, drugi, szósty, po 4 miesiącach na widok samego pędzla dostawałem palpitacji serca, a kanaliki łzowe otwierały się samoczynnie. Ciągle linie do linii nie podobne, kilka zgrubień na małym odcinku, bohomazy straszne wciąż pogłębiające frustrację, lecz po pół roku zdarzył się cud. Po tygodniowej przerwie w ćwiczeniach, zmieniłem krzesło, na którym siadałem i jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki namalowałem pierwszą linię, do linii podobną, myślałem, że to przypadek, ale kolejne też wychodziły całkiem niezłe, problem z łączeniem jeszcze był, ale wtedy wiedziałem już, że to tylko kwestia ćwiczenia i wiary, lub może raczej wiary i ćwiczenia. Od tego czasu, wiele się zmieniło, poza tym, że nie można się poddawać, wiem, że trzeba szukać sposobów. Każdy kolor emalii, każda marka kładzie się inaczej, inaczej robisz pinstriping 1-Shotem inaczej Creative Custom, a jeszcze inaczej House of Colour. Osobiście preferuję emalie 1-Shot, a i tak każdego koloru trzeba się nauczyć od nowa. Wraz z postępami dochodziły kolejne pędzle, Mack'i, Kafki ( moje ulubione :) Excalibury, Vorteksy, specjalistyczne pędzle do malowania liter i znaków, A co wyszło z tego całego zamieszania można zobaczyc tutaj.

Pinstriping na lakierze silver metalic z hotroad sparcle, emalia 1-shot chrome yelow i reflex blue, pędzel Kafka.